Urząd Miasta i Gminy w Lesku
ul. Parkowa 1, 38-600 Lesko, tel. /0-13/ 469 80 01, fax. /0-13/ 469 64 58
e-mail: gmina@lesko.pl, www.lesko.pl
Godziny otwarcia Urzędu: od poniedziałku do piątku: 7.30 - 15.30
- Ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 993 z późn. zm.); - Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks Postępowania Administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.); - Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 r. nr 225, poz. 1635 z późń. zm.).
- Podanie z umotywowanym wyjaśnieniem, dlaczego wnioskodawca nie mógł dokonać obowiązku meldunkowego w podstawowym trybie przewidzianym w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych; - wypełniony druk zgłoszenia pobytu stałego lub czasowego (odrębny dla każdej meldującej się osoby). Druk jest dostępny na stanowisku pracy; - zaświadczenie o wymeldowaniu się z poprzedniego miejsca pobytu stałego (tylko w przypadku chęci zameldowania na pobyt stały i posiadania zameldowania stałego w innej gminie), chyba, że osoba dokonuje zameldowania z równoczesnym wymeldowaniem się z dotychczasowego miejsca pobytu stałego; - dowód uiszczenia opłaty skarbowej za wydanie decyzji; - dowód uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa; do wglądu: - dowód osobisty osoby składającej wniosek, a w uzasadnionych przypadkach – inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości; - odpis skrócony aktu urodzenia – w przypadku osób niepełnoletnich, nieposiadających dokumentu stwierdzającego tożsamość.
Postępowanie w sprawie zameldowania na pobyt stały lub czasowy prowadzone jest w przypadku: - braku potwierdzenia na formularzu meldunkowym faktu pobytu w lokalu przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu - braku dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do lokalu.
Strona zamieszkała za granicą lub mająca siedzibę za granicą, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w kraju, jest zobowiązana wskazać w kraju pełnomocnika do doręczeń.
W przypadku niewskazania pełnomocnika do doręczeń przeznaczone dla tej strony pisma pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia.
Opracował/a: Dawid Dziedzicki Sprawdził/a: Waldemar Bara Zatwierdził/a: