- Odtworzenie treści polskich aktów stanu cywilnego:
- Podanie wraz z oświadczeniem strony, że dotychczas nie występowała z wnioskiem o odtworzenie aktu do urzędów stanu cywilnego na terenie Polski.
- Dowód osobisty, a w razie jego braku paszport; w przypadku, gdy wnioskodawcą jest cudzoziemiec paszport z potwierdzeniem aktualnego lub ostatniego stałego zameldowania w Lesku.
- Zaświadczenie z USC właściwego ze względu na miejsce zdarzenia (urodzenia, małżeństwa, zgonu) o zaginięciu lub zniszczeniu księgi stanu cywilnego.
- Dowody (przede wszystkim dokumenty, zeznania świadków) potwierdzające: fakt powstania i treść aktu, którego treść ma być odtwarzana oraz zaginięcie bądź zniszczenie całości lub części księgi stanu cywilnego, w której akt powstał.
- Odtworzenie treści zagranicznych aktów stanu cywilnego:
- Podanie wraz z oświadczeniem strony, że dotychczas nie występowała z wnioskiem o odtworzenie aktu do urzędów stanu cywilnego na terenie Polski.
- Dowód osobisty, a w razie jego braku paszport; w przypadku, gdy wnioskodawcą jest cudzoziemiec, paszport z potwierdzeniem aktualnego lub ostatniego stałego zameldowania w Lesku
- Zaświadczenie z USC Warszawa – Śródmieście i Łódź – Centrum o nieistnieniu w tamtejszych księgach aktu podlegającego odtworzeniu, o ile akt sporządzony był na dawnych terenach Polski, a obecnie znajdujących się w granicach państw powstałych po ZSRR.
- Dowody (przede wszystkim dokumenty, zeznania świadków) potwierdzające fakt powstania i treść aktu, którego treść ma być odtwarzana. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z urzędowym tłumaczeniem, dokonanym przez polskiego tłumacza przysięgłego lub polskiego konsula.
|